Negovanje kože lica: Piling, maske i cedjenje mitesera - Saveti i preporuke

Lovor Blog 2024-10-18

Sve što treba da znate o negovanju kože lica, pilingovima, maskama i cedjenju mitesera. Saveti za kućnu negu i odlazak kod kozmetičara.

Negovanje kože lica: Piling, maske i cedjenje mitesera - Saveti i preporuke

Mnoge žene i devojke, uključujući i mene, imaju iskustva sa biološkim tretmanima čišćenja i cedjenja kod kozmetičara. Nažalost, nekada ta iskustva nisu pozitivna. Često se dešava da neiskusni kozmetičari ostave oziljke i rupe na koži, što može biti trajno i neugodno. Zbog toga se postavlja pitanje: da li je bolje negovati se kod kuće ili ići kod kozmetičara?

Kućna nega vs. poseta kozmetičaru

Mnoge žene smatraju da je mnogo bolje negovati se sama kod kuće, ali uz korišćenje visokokvalitetne kozmetike. Međutim, lepše je kada tretman uradi pravi stručni kozmetičar, posebno ako koristi najbolje proizvode. Na primer, neke žene imaju takvu kožu koja ne zahteva često cedjenje, ali povremeno odlaze na polutretmane kako bi osvežile kožu. To može uključivati blagi piling, masažu lica i primenu maske.

Koliko često raditi piling i stavljati maske?

Preporučuje se da se piling radi jednom u 15 dana, dok se maske mogu koristiti jednom nedeljno. Međutim, važno je prilagoditi frekvencu tretmana tipu kože. Na primer, za masnu kožu preporučuje se maska za dubinsko čišćenje, dok je za suvu kožu bolja hidratantna maska koja vraća vlagu. Piling sa finim granulama, poput onog sa uljem jojobe, može ostaviti kožu mekanom i glatkom.

Rizici čestog cedjenja mitesera

Cedjenje mitesera može biti rizično, posebno ako se radi nesavesno. Mnoge žene imaju loša iskustva, uključujući otečenu i crvenu kožu koja se teško smiruje. Zbog toga se preporučuje da se cedjenje izbegava, jer može dovesti do stvaranja rupa i oziljaka. Umesto toga, može se koristiti metoda parom i iseckanim peršunom za čišćenje kože.

Kućni tretmani protiv mitesera

Ako ne želite da idete kod kozmetičara, postoji nekoliko kućnih tretmana koji mogu pomoći u borbi protiv mitesera. Jedna od metoda je naparivanje lica, praćeno čišćenjem iseckanim peršunom. Ova metoda pomaže u uklanjanju prljavštine i nečistoća bez potrebe za cedjenjem. Takođe, neke žene koriste maske od meda i krastavaca, koje su prirodne i blage za kožu.

Preporuke za maske i pilingove

Za suvu kožu, hidratantne maske poput onih sa medom su odličan izbor. Za masnu kožu, maske za dubinsko čišćenje mogu biti korisne. Piling sa nežnim voćnim kiselinama, poput onih iz pomorandže, može ukloniti mrtve ćelije i proširene pore. Važno je izbegavati preterano korišćenje maski, jer to može iritirati kožu. Preporučuje se korišćenje maski 2 puta nedeljno, a zatim jednom nedeljno za održavanje.

Zaključak

Negovanje kože lica zahteva pažnju i pravilnu rutinu. Bilo da se odlučite za kućnu negu ili posetu kozmetičaru, važno je koristiti kvalitetne proizvode i prilagoditi tretmane tipu kože. Izbegavajte preterano cedjenje mitesera i koristite prirodne metode za čišćenje kože. Tako ćete zadržati zdravu i lepu kožu bez rizika od oziljaka i iritacija.

Komentari
Trenutno nema komentara za ovaj članak.